PROGRAM

BBP
Koncert: BBP + Marta a Rasputin
So 15.3. od 21:00
<< Leden >>
púsčpsn
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Podzemní soubor, jehož nejstarší kořeny sahají až do roku 1982. Podivná kapela, kolem níž vzniklo celé společenství RAT a kterou za téměř 25 let její existence prošlo už kolem čtyřiiceti členů.

Srovnatelný počet známých i neznámých hostů a hudebníků s ní spolupracoval na různých projektech. Původně tří až pětičlenný undergroundo-punkový soubor se během let rozrostl na dnes až čtrnáctičlenný podzemní orchestr. V osmdesátých letech pouze bytové koncerty pro úzký okruh přátel. Začátkem devadesátých let začíná kapela vystupovat i veřejně.

Hudebně BBP navazují na 70-sátá léta čs. undergroundu jako jsou PPU, DG 307, U.H. či EXTEMPORE a MCH BAND, ale v tvorbě souboru je stále patrný původní vliv punku. V uších a srdcích BBP zní The RESIDENTS, Tom WAITS, Frank ZAPPA, Cpt. BEEFHEART, Nick CAVE, PRIMUS či DEAD KENNEDYS.

www.bbp.cz
http://bandzone.cz/bbp

Marta a Rasputin Band

„Hrajeme folkovou a lidovou muziku výhradně na akustické nástroje. Hudba je to velmi živá a energická, protože máme rádi tanec a zábavu. To ostatně pramení z naší mladistvé nespoutanosti a nevybouřené energie, skrývající se v nás a čekající na explozi mezi naše posluchače.

Zvláštností kapely jsou vlastní písně na motivy pana Tolkiena zabývající se skřetí tematikou a problematikou. Již bylo na čase začít se zajímat o tyto zvláštní nenáviděné tvory na pokraji společnosti.

Další libůstkou jsou energické židovské a irské tance, ze kterých čiší nálada a nátura národů zmíněných. Toužíme se přiblížit atmosféře večírků a setkání u dobrého pití, na kterých tato hudba zní!

Nebráníme se ani hudbě jiných zemí, jako je třeba Finsko na sever nebo Rusko a balkán na východ od naší rodné hroudy. Samozřejmě jsme velcí patrioti, proto v našem repertoáru nechybí ani české a moravské lidovky.

Stylovou různorodost doplňují středověké melodie a další vlastní „neskřetí“ písně, kterými postupně rozšiřujeme náš repertoár…“

http://bandzone.cz/martaarasputinband

začátek ve 21 hodin

vstupné 50,- Kč

Rozvozový autobus směr Trutnov a Červený Kostelec po akci.